Vremea favorabilă permite echipelor din cadrul Giurgiu Servicii Locale să continue lucrările de toaletare și doborâre a arborilor aflați în declin biologic și din municipiu dar și în Cimitirul Sf. Haralambie, cu avizul Agenției de Mediu Giurgiu.
Astfel, au fost toaletați 40 de arbori și doborâți 43. În perioada următoare, angajații din cadrul societății vor face eforturi susținute să elibereze aleile și potecile de acces de crengi și lemn grosier.
Cantitatea de lemn rezultată va fi transportată cu autoutilitarele din dotare către Direcția de Asistență Socială.
Conducerea societății Giurgiu Servicii Locale își cere scuze pentru disconfortul creat și asigură giurgiuvenii că sunt depuse eforturi ca în cel mai scurt timp, aleile cimitirului să fie eliberate de resturile lemnoase.
Ultima modificare: 13.02.2023 – 16:02 de către Administrator